historia FIRMY

 • 1996 rok

  Rozpoczęła się działalność firmy handlowo-usługowej „Uniwar”, której właścicielem, a zarówno jedynym reprezentantem jest Pan Kazimierz Warszawski.

  Zakres działalności firmy opierał się na handlu węglem, żwirem oraz koksem, a także na transporcie, co zapoczątkowało bardzo szybki rozwój firmy w wielu dziedzinach, które wciąż rozwijamy i udoskonalamy.

 • 2005 rok

  Firma poszerzyła swoją działalność o stacje benzynowe mieszczące się w Pawłowicach Śląskich przy ulicy Katowickiej 10. W 2006 roku powstała stacja w miejscowości Górki Wielkie przy ulicy Bliskiej 16, a w 2009 roku stacja w Pawłowicach przy ulicy Katowickiej 17.

  Na ulicy Katowickiej posiadamy również nowoczesną restaurację oraz myjnie samochodowe dla samochodów osobowych oraz TIR.

 • 2006 rok

  Zakup firmy, która powstała w 1975 roku pod nazwą PBSZ – Przedsiębiorstwo Budowy Szybów, a w 1997 roku przekształciła nazwę na Dombud Sp. z o.o., kontynuując działalność nastawioną na wytwarzanie betonu i prefabrykatów skierowaną zarówno do dużych przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych, nie pomijając potrzeb górnictwa.

 • 2013 rok

  Firma po raz kolejny poszerza swoją działalność – powstała firma Pelleteco, która zajmuje się sprzedażą detaliczną i hurtową węgla tradycyjnego, pelletu, ekogroszku i brykietu drzewnego.

 • 2013 rok

  Firma Handlowo-Usługowa „Uniwar” przekształciła się w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

 • 1996 - 2016

  Grupa „Uniwar” posiada nowoczesną bazę techniczną, co w powiązaniu z doświadczeniem zawodowym naszych pracowników pozwala nam na podjęcie najbardziej ambitnych zadań przy zachowaniu najwyższej jakości usług.